علی کافه Alicafe یکی از برند های مهم و معروف قهوه فوری حداقل در ایران  و خاور میانه به حساب می آید که با محصولات متنوع خود مورد استقبال دوست  داران قهوه قرار گرفته است.

محصولات این شرکت علاوه بر قهوه بر پایه چای نیز طراحی شده است و همین  موضوع باعث گستردگی محصولات این شرکت شده است که می توان مهمترین و  معروفترین نوع محصول این شرکت را علی کافه بلک گلد را نام برد.

تاریخچه شرکت علی کافه

شرکت علی کافه با توجه به استقبال گسترده مردم از قهوه فوری با هدف  طراحی قهوه هایی با طعم و کیفیت متفاوت در سال 1999در جوهور باهرو مالزی  “Johor Bahru Malaysia” توسط کمپانی پاور روت “Power Root” تاسیس شد.

شرکت علی کافه با توجه به شرایط آب و هوایی مالزی و با بهره گیری و  الهام از گیاهان جنگل های بارانی Eurycoma Longifolia Jack  و Labisia  Pumilia شروع به تولید قهوه های متفاوتی کرد که طولی نکشید بخاطر استقبال  فراوان از محصولات خود، روی به تولید چای فوری نیز آورد.

با توجه به استقبال گسترده از این قهوه در خاورمیانه در سال 2006 این شرکت توانست محصولات خود را به 48 کشور خاورمیانه صادر کند.

این شرکت توانست با بهره گیری از بهترین مواد اولیه از جمله قهوه  عربیکا، کلمبیا و روبوستا و استفاده از بالاترین استانداردهای بسته بندی  جهان و حداقل 600 نیرو مستقیم در تهیه و تولید این قهوه به یکی از بزرگترین  شرکت های تولید قهوه فوری تبدیل شود.

راز موفقیت شرکت علی کافه

کمپانی پاور روت تاکید ویژه ای بر تحقیقات و توسعه محصولات دارد، این  کمپانی مبلغ زیادی را در راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه خود با بهترین  امکانات آموزشی برای ارتقاء منابع انسانی خود سرمایه گذاری کرده است.

اما نقطه عطف این شرکت را می توان علی تونکات “TONGKAT ALI” که یک گیاه  درمانی در کشور مالزی می باشد و در دامنه تپه های جنگل های بارانی مالزی  رشد می کند، دانست.

این درختچه گیاهی، که نام آن برگرفته از جنگجوی مشهور کشور مالزی می  باشد علاوه بر خاصیت درمانی خود باعث ایجاد طعم ویژه ای در تهیه قهوه های  فوری و چای فوری شرکت علی کافه شده است

ضایعات علی تونکات معمولا به عنوان مکمل در چای یا قهوه توسط مردم محلی و  مالزی های بومی برای سلامتی، و ایجاد توان و نیرو مورد استفاده قرار می  گرفت، کمپانی پاور روت با ترکیب مواد گیاهی مختلف مانند علی تونکات، توانست  نوشیدنی هایی مناسب برای خنثی کردن تشنگی و حفظ سلامتی تولید کند.


پودر قهوه علی کافه، مدل بلک گلد


قهوه فوری علی کافه مشکی یا علی بلک، برای دوستداران قهوه تلخ و غلیظ   بسیار مناسب و دوست داشتنی می باشد که به دلیل استفاده از ریشه جینگ سینگ  طعم آن کمی هم به ترش مزه گی میزند.

این قهوه فوری که شامل 40 عدد ساشه 2.5 گرمی باشد داراری روش استفاده  بسیار آسانی می باشد و فقط با استفاده از یک لیوان 170 میلی لیتری آب جوش  می توان آن را تهیه کرد.

این قهوه فاقد شکر و خامه اضافی می باشد و فقط شامل قهوه خالص به همراه  عصاره جینسینگ و گیاه تونکات است و همین موضوع باعث شده است که این قهوه  برای کسانی که دیابت دارند یا افرادی که در رژیم هستند و مخصوصا ورزشکارانی  که قبل از تمرین خود از قهوه استفاده می کنند بسیار مناسب باشد.

معمولا محصولات شرکت علی کافه در ایران با رنگ آنها شناخته می شوند که می توان مهمترین آن ها را به صورت زیر لیست کرد.

علی کافه بلک گلد (مشکی)، پرمیوم گلد (طلایی)، جنسینگ بدون شکر (نقره  ای)، علی تی(سبز، که البته این نوع چای فروی می باشد نه قهوه فوری)، فرنچ  رست و قهوه کلاسیک را می توان از مهمترین محصولات شرکت علی کافه دانست.


منبع: www.alicafearabia.com